« Listopad 2024 »

Ruksak pun kulture
Autor: Sofija Kralj, 2. 10. 2024.

Teatar Poco Loco u sklopu projekta "Ruksak pun kulture" posjetio OŠ "Valentin Klarin" Preko, Područni odjel Ugljan

U sklopu projekta "Ruksak pun kulture", Teatar Poco Loco posjetio je učenike od 1. do 4. razreda Osnovne škole "Valentin Klarin" Preko, Područni odjel Ugljan, te izveo veselu predstavu pod nazivom "Stonoga Goga". Ovaj poseban događaj održao se 1.10.2024. u dvorištu škole, a učenici su s oduševljenjem pratili svaki trenutak zabavne i poučne predstave.

Predstava "Stonoga Goga" govori o neobičnoj i šarmantnoj stonogi koja se suočava s raznim izazovima, no na kraju uz pomoć svojih prijatelja uspijeva pronaći rješenje i naučiti vrijedne životne lekcije. Djeca su uživala u vedrim i duhovitim trenucima, a predstava ih je potaknula na razmišljanje o prijateljstvu, hrabrosti i zajedništvu.

Nakon predstave, učenici su imali priliku sudjelovati u kreativnoj radionici o izradi scenografije i lutaka za predstavu. Voditelji radionice iz Teatra Poco Loco pokazali su djeci kako se izrađuju lutke koje su koristili tijekom predstave, kao i kako se stvara scenografija koja donosi čaroliju kazališta na pozornicu. Učenici su bili vrlo zainteresirani i marljivo su radili na vlastitim lutkama, koristeći različite materijale i tehnike.

Ovaj posjet Teatra Poco Loco bio je izvanredno iskustvo za učenike Područnog odjela Ugljan, pružajući im priliku ne samo da uživaju u kazališnoj predstavi već i da se kreativno izraze kroz praktičan rad. Projekt "Ruksak pun kulture" i ovaj događaj omogućili su djeci da se približe svijetu umjetnosti i kazališta, razvijajući njihovu maštu i kreativnost.