« Listopad 2024 »

Europski tjedan sporta
Autor: Sofija Kralj, 1. 10. 2024.

Osnovna škola Valentin Klarin Preko, Područni odjel Ugljan

Učenici od 1. do 4. razreda

Dana 27.9. 2024., u Područnom odjelu Ugljan, Osnovne škole "Valentin Klarin" Preko, obilježen je Međunarodni  sportski dan. Ovaj događaj bio je prilika da se djeca kroz igru, natjecanja i zabavne aktivnosti uključe u tjelesnu aktivnost te da razvijaju sportski duh i timsku suradnju.

Osnovna škola Valentin Klarin Preko, Područni odjel Ugljan

Učenici od 1. do 4. razreda

Dana 27.9. 2024., u Područnom odjelu Ugljan, Osnovne škole Valentin Klarin Preko, održan je sportski dan za učenike od 1. do 4. razreda. Ovaj događaj bio je prilika da se djeca kroz igru, natjecanja i zabavne aktivnosti uključe u tjelesnu aktivnost te da razvijaju sportski duh i timsku suradnju.

Sportski dan započeo je okupljanjem svih učenika i njihovih učitelja na školskom igralištu. Nakon uvodnog govora učitelja i kratkog zagrijavanja, učenici su bili podijeljeni u grupe  i sudjelovali u nizu različitih sportskih disciplina:

Štafetna utrka – Učenici su se natjecali u brzim štafetama, pokazujući svoju brzinu, koordinaciju i timski rad. Ova aktivnost izazvala je mnogo uzbuđenja među djecom koja su bodrila svoje prijatelje.

Graničar – odigrali su igru graničara, prvaši su prvi puta sudjelovali u zajedničkoj igri te učili pravila igre.

Nogomet – Nogometni mečevi između razreda bili su među najpopularnijim aktivnostima. Djeca su s velikim entuzijazmom igrala u timovima, dok su navijači bodrili svoje suigrače s velikim žarom.

Poligon spretnosti – Učenici su prolazili kroz poligon s preprekama koji je uključivao različite izazove, od trčanja, skakanja, provlačenja i penjanja. Ova aktivnost testirala je njihovu spretnost i izdržljivost.

Nakon sportskih aktivnosti, uslijedilo je zajedničko druženje uz užinu. Tijekom pauze, učenici su imali priliku razgovarati o svojim dojmovima s natjecanja, a atmosfera je bila ispunjena veseljem i zajedništvom.

Ovaj sportski dan je bio vrlo uspješan i sigurno će ostati u lijepom sjećanju svim učenicima i učiteljima koji su sudjelovali u organizaciji i provedbi događaja.