Završene i ovogodišnje Karaoke
Autor: Robert Šimićev, 14. 2. 2018.

Pjesmom i plesom u susret Valentinovu

I ove godine, u utorak 13.veljače 2018. godine u našoj školi održale su se sada već i tradicionalne Karaoke. Ideja je bila da se pjevaju neke od najljepših i najpoznatijih ljubavnih pjesama, ali svaki je razred odabrao onu njima najdražu. Na Karaokama su sudjelovali učenici od petog do osmog razreda, a programom su nas uspješno vodili Nina Ivanov i Roko Vidov. Čast otvaranja karaoka pripala je petašima pa je tako Lucijan Pavin(5.a) otpjevao pjesmu Just the way you are. Nakon njega na pozornicu su samouvjereno stupile Leona Šalov sa svojim curama iz 5.b i otpjevale pjesmu Perfect. Šestaši su ove godine bili jako dobri, tako su publiku oduševili Dani Pera i Domagoj Duvnjak koji su uz pomoć svojih prijatelja iz razreda otpjevali i odglumili pjesmu Nije htjela te pobrali ovacije publike. Ni 6.b nije nimalo zaostajao, Hana Vitlov odlično je otpjevala pjesmu Mimo zakona, a cure iz razreda osmisle su i otplesale koreografiju. Nakon njih uživali smo u vokalnoj izvedbi Matije Pažanin koja je otpjevala pjesmu Let me love you, a pohvale i cijelom 7. a koji su Matiju pratili na pozornici. Pravu dalmatinsku ljubavnu pjesmu otpjevao je i Roko Školjarev i njegov 7.b te su i oni dobili ovacije publike. Ovogodišnji osmaši bili su šlag na kraju i to 8. a , Sara Ranj i Laura Pavin, pjesmom Volim i postojim, podigli su publiku na noge, a 8.b su pokazali pravi timski rad; Nensy Končurat i Dora Jerolimov izvrsno su utjelovile likove iz mjuzikla Briljantin, a u tome im je pomogao i cijeli razred zapaženom koreografijom i kostimima. Na ovogodišnjim Karaokama imali smo i goste i to našu dječju kalpu Baliniera koju vodi profesorica Nada Smoljan, koja se na natjecanju u Puli okitila zlatnom medaljom. Dok smo čekali objavu pobjednika, iznenadile su nas i naše nastavnice koje su u veselom raspoloženju otpjevale svima dobro poznatu pjesmu Za dobra stara vremena.  Kako svaki festival ima pobjednike, proglašeni su i pobjednici ovogodišnjih karaoka. Odluku o pobjedniku donio je naš ocjenjivački sud u sastavu: nastavnica glazbenog Terezina Bytyqe, pedagoginja Petra Hrvatin Gvardiol i nastavnica tjelesnog odgoja Ana Čačić. Svaki izvođač mogao je dobiti maksimalno pet bodova u dvije kategorije; pjevanje i scenski nastup (sudjelovanje razreda, timski rad, uloženi trud, kostimi, ples...). Nagrada za prvo mjesto je tjedan dana bez ispitivanja, a svi ostali sudionici mogu odabrati tri dana kada neće biti ispitani i to do 1. 5. 2018. Pa evo rezultata:

1. mjesto i maksimalnih 30 bodova osvojili su Nensi i Dora i 8. b

2. mjesto i 28 bodova osvojili su Matija Pažanin i 7.a

3. mjesto i 27 bodova Dani Pera i Domagoj Duvnjak i 6.a

Čestitamo pobjednicima i svim ostalim razredima i razrednicima  na uloženom trudu i vidimo se dogodine na još boljim karaokama!

Novinarska skupina

Slike pogledajte u našoj galeriji.