Učenici šestih i osmih razreda na terenskoj nastavi
Autor: Linda Kolega Babajko, 9. 11. 2017.

Učiti za život

Učenici osmih i šestih razreda zajedno s nastavnicima 19. listopada bili su na terenskoj nastavi. U sklopu izvanučionične nastave posjetili su Smiljan, Memorijalni centar Nikole Tesle i Ogulin u kojem su zavirili u svijet bajki Ivane Brlić Mažuranić.

Sve o Tesli
Nakon zabavne vožnje i prekrasnog ličkog krajolika, stigli su u Smiljan, rodno mjesto Nikole Tesle u kojem se danas nalazi njegova obnovljena rodna kuća te Muzej s njegovim izumima koji su uvelike pomogli da danas živimo udoban život.

Da se podsjetimo,Nikola Tesla bio je hrvatski znanstvenik koji je velik dio svog života proveo u Americi gdje je i umro. Najpoznatiji je po izumu izmjenične struje, izumu zbog kojeg danas svijetli cijeli svijet. Smatra se začetnikom bezicnog prijenosa energije, okretnog magnetskog polja i mnogih drugih. U rodnoj kući su na zanimljiv I interaktivan način saznavali neobične podatke iz Teslinog života, kao na primjer činjenicu da mu je sve moralo biti djeljivo s brojem tri (broj koraka pa čak i broj zalogaja), te da nije bio zaluđen novcem već je radio sve na dobrobit čovječanstva. Puni dojmova krenuli su prema Ogulinu I Kući bajki.

Ja sam…

Šestašima je bilo vrlo zabavno u Ivaninoj kući bajki gdje su na interaktivan način saznavali o Ivaninom životu kao i o likovima iz njezinih bajki koje ovaj mjesec čitaju i za lektiru. U Kući bajki imali su zanimljivu radionicu pod nazivom Ja sam… te su uz igru osvještavali pojam bajke i razmišljali o porukama.

Kad se uči vani na otvorenom, dan brzo prođe pa smo su se učenici i nastavnici puni dojmova uputili prema Zadru. A sve što su taj dan naučili i vidjeli pamtit će cijeli život.

Napisala:

Emma Boško, 8.a