Svečano obilježen Dan škole, 8. svibanj
Autor: Petar Dragović, 10. 5. 2011.

Naša škola "Valentin Klarin" Preko, svečanom priredbom u holu škole na  veona dojmljiv način je obilježila Dan škole 8. svibanj. Ove je godine obilježen projektom Ljubav i prijateljstvo kroz paletu europskih jezika.Učenici sa svojim profesoricama Danijelom Berišić-Antić i Katarinom Kraljev,izveli su u kostimima živopisne točke na hrvatskom i nekim europskim jezicima (engleskom, njemačkom,talijanskom) označavajući na taj način skoro priključenje Republike Hrvatske Europskoj uniji. Fotografije sa svečanosti pogledajte u Foto-galeriji.

Dan škole, 8. svibnja obilježen je projektom Ljubav i prijateljstvo kroz paletu europskih jezika i športskim aktivnostima među učenicima.Organizatori programa su bile profesorice Danijala Berišić-Antić, profesorica talijanskog jezika i Katarina Kraljev, profesorica njemačkog jezika, uz suradnju profesorica Jagode Vidaković, Linde Bilan, Branimire Milin i stranog suradnika profesorice Marije Vaszary. Nosioci projekta su bili učenici od 4. do 8. razreda koji su kroz pjesmu, ples i glumu pokazali izuzetan talenat. Osnovna ideja projekta jest da ljubav i prijateljstvo trebaju biti prisutni u svakom periodu odrastanja djeteta, jer su upravo te dvije komponente ono što život čini potpunim i ljepšim. Ujedno se na ovaj način htjelo ukazati na važnost učenja stranih jezika, jer oni čine sponu prijateljstva prema stranim zemljama. Po završetku priredbe roditelji i učenici su uživali u okusima hrane i pića tipičnim za Hrvatsku, Veliku Britaniju , Italiju i Njemačku, te je organizirama prodajna izložba suvenira karakteristična za navedene zemlje.  Na kraju slijedio je športski susret koji je vodila profesorica tjelesne i zdravstvene kulture, Ozana  Radovniković. "Veliki odziv roditelja potvrdio je zainteresiranost za ovakav vid suradnje sa djecom, te je motiv za slične projekte u budućnosti", istakla je ravnateljica škole Marija Šoša.