Dan planeta Zemlje obilježili smo različitim aktivnostima u "Zelenom tjednu"
Autor: Linda Kolega Babajko, 3. 5. 2022.

Dan planeta Zemlje obilježava se 22. travnja kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Različitim događanjima i akcijama nastoji se skrenuti pozornost ljudi na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.

Svake godine praznik ima svoj slogan i cilj, a ovogodišnji je “INVESTIRAJ U NAŠU PLANETU” i fokusira se na posljedice klimatskih promjena koje već svi osjećamo.

Tako su učenici naše škole, zajedno s učiteljima Hrvatskoga jezika, Engleskoga jezika, Matematike, Biologije, Prirode i Glazbene kulture od 25. do 29. 4 2022. godine različitim aktivnostima proveli tjedni projekt pod nazivom "Zeleni tjedan".

Učenici su u okviru svoje lokalne zajenice otkrivali kako je zemlja suočena s  izazovom klimatskih promjena i propadanja biološke raznolikosti, osvijestili kako je naša dužnost osigurati održivu budućnost planeta. Priroda može bez ljudi, ali ljudi ne mogu bez nje te su učenici izrađujući stripove, plakate, snimajući video uratke sa savjetima održivoga razvoja, pjevajući pjesme i računajući jednadžbe osvijestili kako je održivi razvoj jedini od kojeg imaju korist i priroda i ljudi. Održivi razvoj usredotočen je na prirodne procese, nove zelene tehnologije i inovativno razmišljanje koje može obnoviti svjetske ekosustave.

Na svakome od nas je da obnovimo Zemlju ne samo zato što nam je stalo do očuvanja prirodne sredine, već zbog toga što u njoj i od nje živimo. Svima nam je potrebna zdrava Zemlja za podršku našim poslovima, sredstvima za život, zdravlju i opstanku.

Sve provedene aktivnosti možete pogledati u našoj digitalnoj knjizi.