Eko dani na Kalelargi
Autor: Robert Šimićev, 10. 5. 2018.

Povodom Dana planeta Zemlje  Kalelargom, iliti Širokom ulicom u Zadru događale su se razne manifestacije.  Prirodoslovno-grafička škola organizirala je eko dane na koje je bila pozvana i naša UZ „Mogunja“ kao i mnoge druge zadruge. Učenici Prirodoslovno-grafičke škole Kalelargom su djelili besplatne zagrljaje kako bi ljudima uljepšali dan. Na toj manifestaciji održavale su se i šahovske igre na kojima su sudjelovala  djeca iz vrtića i učenici srednjih škola. U programu eko dana ekipe učenika mogle su se prijaviti i  na Zadarsku kopču gdje su mogli osvojiti i razne nagrade. Jedna od njih bila je dimljeni pršut koji su osvojili prvi pobjednici Kopče. Radi se o  utrci učenika Prirodoslovne grafičke škole, ali i njihovih gostiju, u sklopu koje se prolazi osam točaka (muzeji, kulturne znamenitosti i slično)  i to u što kraćem vremenu. Da bi ih prošli, potrebno je na svakoj točki  svladati upute u obliku zagonetki.

Organizirale su se i razne igre te zanimljivosti za one najmlađe. Naime, najmlađi sudionici su na velikoj papirnatoj traci pisali lijepe eko poruke.

Naša zadruga je na eko danima predstavila radove koje učenici marljivo izrađuju. Radovi su se mogli i kupiti po povoljnim cijenama. Učenički duo Dah bio je zadužen za glazbeni dio programa, a članice Zadarskog plesnog ansambla počastile su prolaznike atraktivnim plesom.

Napisala:

Sara Vidov, 6.raz.

Kliknite na opširnije kako bi vidjeli slike.