Zadruga na trećem festivalu maslina u Zagrebu
Autor: Robert Šimićev, 4. 3. 2018.

Već treću  godinu za redom u Zagrebu  se održava Festival maslina. Na festivalu   se  ponajprije izlažu maslinova ulja , proizvodi izrađeni od drva masline , ali i ostali proizvodi kao što su sir , vino  te kozmetički proizvodi .  Ove godine na festivalu je sudjelovala  i naša učenička zadruga „ MOGUNJA “  koju vodi nastavnica biologije Jasminka Dubravica . Zajedno s nastavnicom na festivalu  su  sudjelovale učenice Antonia Stanić i Nina Ivanov koje su članice učeničke zadruge . Na festival su stigli u petak i odmah krenuli na posao . Boce školskog ulja ubrzo su  prodale s neočekivano dobrim komentarima. Kažu da se  ljudima  posebno svidjelo što naša škola masline moči moru . Pohvale i smiješak na licu dobile  su i  rukotvorine koje su  marljivo  izrađivali .   Osim ulja učenice su prodale i kreme od smilja te radove s uzorcima masline .   Antonia i Nina   sva tri dana  su nosile nošnje iz svoga sela . Tako su za štandom imali ugljansku i poljansku nošnju . Učenice su s nastavnicom sudjelovale  u radionici izrada krema te degustaciji sira , a dvije noći su odsjeli u hotelu     „ INTERNATIONAL “ .

Kliknite na opširnije kako bi vidjeli slike.

Napisala: Nina Ivanov 6.a

Sve slike preuzete sa stranice Naši školji.