BOŽIĆNA PRIREDBA U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Nina Ivanov, 26. 12. 2017.

U petak na posljednji dan nastave  u 2017. godini  učenici naše škole u društvu  učenika  glazbene škole „ Blagoje  Bersa „ su priredili božićnu priredbu . Za priredbu su ih pripremali njihovi učitelji . Učenici su recitirali , pjevali , ali i svirali  božićne pjesme ,  te izvodili smiješne i poučne igrokaze .

Na priredbi su nastupili učenici prvog razreda koji su se predstavili recitacijama i na posljetku  nas raznježili dok su pjevali božićnu pjesmicu . Učenici drugog razreda također su nas razveselili pjesmom , ali i nasmijali igrokazom koji su jako dobro uvježbali. Počastili su nas i s nekoliko recitacija koje su i sami radili na nastavi s učiteljicom .Trećaši  su recitirali pjesmice koje im je zadala učiteljica te odpjevali pokoju božićnu pjesmu dok su nam se četvrtaši predstavili igrokazom iz svakodnevnog života te pjesmom koju su otpjevali uz pratnju gitare koju je svirala njihova učiteljica . Učenica  glezbene škole  Matija Pažanin na gitari nam je svirala dok je Gabrijel Gregov svirao tamburicu te pjevao pjesmu „ Sretan Božić svakome „ . Zbor glazbene škole nam je pjevao pjesmu „ Dođeš li draga u Preko „ uz pratnju instrumenata kao što su tamburica , gitara , klavir koje su također svirali učenici glazbene škole . Klapa „ Balinera  „ u kojoj su  učenici glazbene škole  nam je otpjevala jednu pjesmu te sve oduševila . Školski  zbor koji vodi nastavnica glazbene kulture Terezina Bytyqi nam je otpjevao 3 pjesme . Prva  je bila pjesma „ Ove noći rodi se Bog „ . Zatim je uslijedila  pjesma  „Holy night „  koju su otpjevale Efa Zelenčić i Matija Pažanin uz pratnju zbora na refrenu . Pjesmom „ Neka ovaj Božić bude najljepši „  te čestitkom za Sretan Božić završilo je još jedno polugodište u našoj školi.

Napisala : Nina Ivanov